16.07.2024
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Transport na szczepienie

ZOSTAŁ URUCHOMIONY TELEFONICZNY PUNKT ZGŁOSZEŃ POTRZEB TRANSPORTOWYCH DO PUNKTU SZCZEPIEŃ W GMINIE CZARNKÓW. UPRAWNIONE OSOBY W BEZPIECZNY SPOSÓB BĘDĄ MOGŁY DOTRZEĆ NA SZCZEPIENIE.

Zgłoszenie

 

Osoby chętne mają do wyboru trzy możliwości zgłoszenia się do szczepień:

- poprzez ogólnopolską, całodobową infolinię pod numerem 989

- poprzez internetowe konto pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl 

- poprzez rejestrację telefoniczną w wybranym punkcie szczepień

 

Dla naszej gminy punkt szczepień został uruchomiany w Szpitalu Powiatowym w Czarnkowie, ul. Kościuszki 94.

Zgodnie z rekomendacjami Wojewody Wielkopolskiego do dowozu do punktu szczepień uprawnione są następujące osoby:

- osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

- osoby, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.;

- osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.

 

UWAGA!

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych służy wyłącznie zgłoszeniu transportu uprawnionych osób do punktu szczepień. Dzwonić mogą tylko osoby zarejestrowane na szczepienie – kiedy ustalony mają termin szczepienia.

Aby zamówić bezpłatny transport do punktu szczepień, zadzwonić należy pod nr telefonu czynny w dni robocze w godz. 7.30-15.30: • +48 67 255 22 27 wewnętrzny 11 – Urząd Gminy Czarnków.

Pracownicy Urzędu Gminy Czarnków obsługujący infolinie nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dotyczących szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

 

Więcej informacji :

https://www.gov.pl/web/szczepimysie