16.07.2024
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

W czwartek 4 lipca br. odbyło się otwarcie strzelnicy pneumatycznej zorganizowanej przez Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie w Czarnkowie.

Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół i zakładów pracy oraz Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego, sympatycy i klubowicze. Wójta Gminy Czarnków Krzysztofa Chyży, reprezentował Sekretarz Gminy Czarnków Mariusz Grzegorek. Uroczystość prowadził Prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego Mirosław Szyntar.

Gmina Czarnków pozyskała sprzęt od Gminy Piła po byłym CSS „Tarcza”. Sprzęt strzelniczy o łącznej wartości 94.956,00 zł na rzecz rozwijającego się Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego przekazał 10 czerwca 2024 r. w Urzędzie Gminy Czarnków Wójt Gminy Czarnków Krzysztof Chyży.

Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił strzeleckich celując z karabinków i pistoletu. Dostępny sprzęt to m.in. sylwetki obrotowe do strzelań z broni pneumatycznej, urządzenia do transportu tarcz do strzelań do ruchomego celu, tarcze elektroniczne z osłonami kuloodpornymi, szafy metalowe na broń, uniwersalny system do strzelań sytuacyjnych „Wróg-przyjaciel”.

Obiekt będzie służył do szkolenia młodych adeptów strzelectwa nie tylko z Gminy Czarnków i Miasta Czarnków, ale także z okolic ponieważ strzelnica zarządzana przez Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie jest jedyną taką w okolicy.

Fot. Paweł Garstka 

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności