20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii i Czecha

Podsumowanie kadencji 2018-2024 w Gminie Czarnków.

W piątek 23 lutego 2024 r. w sali wiejskiej w Sarbi odbyła się uroczysta gala podsumowująca mijającą kadencje Wójta Gminy Czarnków Bolesława Chwarścianka.

Była to kadencja trudna naznaczona walką z pandemią COVID -19, wojną za nasza wschodnia granicą, czy szalejącą inflacją. Mimo tych trudności w gminie Czarnków udało się zrealizować wiele zadań inwestycyjnych, na które przeznaczono blisko 40 mln złotych, począwszy od tych mniejszych kilkutysięcznych do dużych inwestycji. Nie sposób wszystkie wymienić, ale warto podkreślić, choćby rozbudowę Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym wraz z budową sali gimnastycznej, czy rozpoczęcie procedury, której efektem będzie realizacja największej w ostatnich latach inwestycji, czyli budowa oczyszczalni ścieków w Gajewie za blisko 20 mln złotych.

Zastępca Wójta Gminy Czarnków Monika Piotrowska podkreśliła w swoim podsumowaniu, iż bardzo ważne są wszystkie inwestycje w infrastrukturę, które widzimy i ułatwiają nam życie codzienne, ale równie ważne, o ile nie ważniejsze są inwestycje w człowieka, których może na pierwszy rzut oka nie widzimy, ale mają one ogromne znaczenie na życie społeczne w Gminie Czarnków. Rozwój polityki społecznej to jeden z priorytetów tej kadencji, w której udało się zrealizować wiele zadań i inwestycji jak choćby przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w nowoczesne Centrum Usług Społecznych.

Podczas podsumowania padło wiele słów podziękowań wszystkim tym, którzy aktywnie wspierali działania Gminy Czarnków.

Wspaniali Artyści wprowadzili gości w niezwykły klimat i chwycili publiczność za serca. Wystąpili: Męski Chór Harmonia, Sygnaliści Myśliwscy z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, Duet Adagio, Olivia Banaszakowa, Zuzanna Mąka Jakub Palczak i Katarzyna Macyszyn, Lena Topór, Magdalena Sobotka, Sebastian Pawlaczyk i Jędrzej Fąka. Całą uroczystość poprowadziła Agnieszka Wiśniewska wraz z Danielem Gołębiewskim. Dziękujemy wszystkim Artystom - za cudowne dźwięki, wspaniałe wokale, wielką dojrzałość, wrażliwość i profesjonalizm.

Ogromne podziękowania należą się również dla Pani sołtys wsi Sarbia-Sarbka Longiny Wika, za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla zaproszonych gości. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Piotra Sikory oraz Agencja Artystyczna EVENT za nagłośnienie, scenę i światło, oraz obsługę techniczną uroczystości. Dziękujemy serdecznie OSP KSRG Sarbka-Sarbia, na którą zawsze możemy liczyć oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej uroczystości.

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności