Pamiętamy o 30-leciu samorządów!

Od pierwszych wyborów gminnych w Polsce, które przez wielu nazywane są początkiem samorządności w naszym kraju, minęło już 30 lat! Gmina Czarnków nie zapomina o tym wyjątkowym jubileuszu i czyni przygotowania do oficjalnych obchodów, oczekując przy okazji na to aż warunki epidemiczne ulegną polepszeniu.

Dnia 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory do blisko 2,5 tysiąca gmin, w tym również do Gminy Czarnków. To historyczna data, która w kalendarzach zapisała się pod nazwą Dnia Samorządów Terytorialnych. Gmina Czarnków nie zapomina o swoich początkach oraz o ludziach, którzy od początku ją współtworzyli. Trwają przygotowania do obchodów wyjątkowego jubileuszu, które odbędą się, gdy warunki epidemiczne ulegną polepszeniu.

W międzyczasie realizowany jest szereg działań promocyjnych dla upamiętnienia 30-lecia istnienia samorządów. Od kilku tygodni korespondencja wychodząca z Urzędu Gminy Czarnków, trafia do specjalnych jubileuszowych kopert, które następnie są wysyłane do interesantów. Trwa również przygotowywanie folderu, który podsumowywał będzie wszystkie dotychczasowe lata istnienia oraz funkcjonowania Gminy Czarnków. Będzie to ciekawa podróż przez 30 lat istnienia gminy, wypełniona ciekawostkami, które czynią Gminę Czarnków wyjątkową. Nie zabraknie wspomnień o poczynionych zmianach, ciekawych ludziach, miejscach, instytucjach oraz wielu innych gałęziach życia samorządu. Równolegle powstaje również film krótkometrażowy, skupiający w sobie wypowiedzi najważniejszych osób pracujących nad rozwojem Gminy Czarnków przez minione lata. Nie zabraknie komentarza byłych i obecnych samorządowców, mieszkańców i okolicznych przedsiębiorców.

Gmina Czarnków wydała również na okoliczność obchodów 30-lecia samorządności w Polsce specjalne gadżety promocyjne. Przy tej okazji wydany zostanie również okolicznościowy medal podkreślający nierozłączny związek Gminy Czarnków z naturalnym środowiskiem, pinsy z herbem, pocztówki oraz inne wyjątkowe drobiazgi.

Sławomir Matz
Urząd Gminy Czarnków

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności