29.02.2024
Imieniny: Lecha i Lutomira

Nowa ścieżka edukacyjna na terenie gminy Czarnków.

Loga projektu

Nowa ścieżka edukacyjna na terenie gminy Czarnków.

Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków stworzyła nowe miejsce rekreacji na kulturalnej mapie gminy. Powstała ścieżka edukacyjna o nazwie „Ścieżka edukacyjna na terenie miejscowości Romanowo Dolne i Sarbka” znajduje się na terenie nadleśnictwa Sarbia.

Jej lokalizację można znaleźć pod linkiem:

https://maps.app.goo.gl/EZmVgbnjCPy3rWAGA?g_st=ic

(początek ścieżki edukacyjnej znajduje się na końcu drogi asfaltowej)

W ramach inwestycji powstała ścieżka z elementami edukacyjno-rekreacyjnymi. Umieszczone zostały gry edukacyjne, tablice edukacyjne, brama wejściowa na ścieżkę, wiata z ławostołem, ławostoły, fotościanka, tablice kierunkowe, kosze na śmieci oraz tablica informująca o dofinansowaniu.

Ścieżka została zrealizowana w ramach środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze” 2014-2020.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty został cel „Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej obszaru NGR poprzez utworzenie ścieżki edukacyjnej w Gminie Czarnków”.

Wskaźnikiem realizacji celu operacji jest „ Liczba wybudowanych, zmodernizowanych lub wyposażonych publicznych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” szt. 1.

 

Las, skrzyżowanie drógLas, skrzyżowanie drógDrewniany pojemnikTablica z napisem witamy na ścieżceTablica przedstawiająca obieg wody w przyrodzieTablica przedstawiająca grzyby leśneTablica przedstawiająca rośliny runaTablica z napisem witamy na ścieżce

 

lkkddasd

dasd

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności