20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna i Krystyny

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Gminie Czarnków - spotkanie integracyjne

 

Dni Funduszy Europejskich to coroczne wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce i ma na celu promowanie możliwości finansowania projektów z funduszy europejskich oraz edukację społeczeństwa na temat korzyści wynikających z aktywnego korzystania z tych środków. 

12 maja 2023 r.  na terenie Fundacji Gębiczyn o godzinie 10.00 odbyło się spotkanie integracyjne Uczestników Projektu pn. Aktywni w Gminie Czarnków RPWP.07.01.02-30-0144/22 realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, OŚ PRIORYTETOWA 7. Włączenie społeczne, DZIAŁANIE 7.1 Aktywna integracja PODDZIAŁANIE 7.1.2 Aktywna integracja

Uczestników przywitała Pani Justyna Przyłucka – Gania oraz Pani Monika Piotrowska – Zastępca Wójta Gminy Czarnków. Tematyka funduszy unijnych została również pokrótce przedstawiona przez przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń.

Po części oficjalnej był czas na wspólne śpiewy, tańce i rozmowy. Na uczestników czekały również warsztaty lokalnego rękodzieła oraz pyszne świeże rogaliki, kiełbaska z ogniska, gorąca zupa. Spotkanie zakończyło się ok. godz14.30 . 

Podsumowując, tegoroczne Dni Funduszy Europejskich były pełne radości i atrakcji. Wiele osób odwiedziło różne wydarzenia i miało okazję zobaczyć, jak wiele można zrobić dzięki funduszom europejskim. Dni Funduszy Europejskich to wspaniała okazja do edukacji, integracji oraz promocji polskiej kultury i tradycji.

 

 

Wszystkie aktualności Archiwum aktualności