17.06.2024
Imieniny: Laury, Leszka i Marcjana

Noc Muzeów

Data wydarzenia
Czas wydarzenia
17:00
22:00
Adres wydarzenia
Goraj-Zamek 5, 64-700 Czarnków
Organizator
Nadleśnictwa LKP "Puszcza Notecka"
Powrót

Już 24 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj- Zamek odbędzie się druga edycja Nocy Muzeów! Czeka na Was bogaty program pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń przygotowanych przez leśników z nadleśnictw LKP „Puszcza Notecka”, Zespół Szkół Leśnych w Goraju oraz Fundację Pszczoła!

Noc Muzeów w tym wyjątkowym miejscu to doskonała okazja, by spędzić wieczór w otoczeniu przyrody, poznając jej tajemnice. W sercu Puszczy Noteckiej, w budynku zabytkowej Masztalarnii, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników.

W programie Nocy Muzeów przewidziano między innymi:

Zwiedzanie wystawy przyrodniczej - Poznajcie fazy rozwoju lasu i fascynujący świat flory i fauny Puszczy Noteckiej.

Zwiedzanie Zamku i spacer po lesie - Odkryjcie tajemnice zamku w Goraju i poznajcie historię Hrabiego Wilhelma Bolko Emanuel von Hochberga.

Warsztaty konstrukcyjne - Zbudujcie własny karmnik z drewna!

Stanowisko wirtualnej rzeczywistości - Przeżyjcie niezapomniane chwile, eksplorując lasy wirtualnie.

Obozowisko survivalowe – Dowiedzcie się od naszych ekspertów jak prawidłowo zanocować w lesie.

Wystawa owadów leśnych - Zobaczcie z bliska niezwykłe gatunki owadów, które zamieszkują nasze lasy.

Zajęcia z mikroskopem – Odkryjcie cudowny mikroświat lasu.

Warsztaty "Moje działanie ma znaczenie - kamyk dla trzmiela" : Koniecznie przyjdźcie z kamykiem wielkości dłoni i weźcie udział w fascynujących warsztatach przygotowanych przez Fundację Pszczoła!

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”. Wydarzenie potrwa do godz. 22:00. Zabierzcie rodziny i przyjaciół i spędźcie ten wieczór z leśnikami! 

 

Więcej wydarzeń