Dzisiaj jest Poniedziałek, 17.12.2018, Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

 

"Świadomy praw i obowiązków...i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe."

 

 

PRZEŻYLI ZE SOBĄ PONAD PÓŁ WIEKU. ZŁOTE GODY W GMINIE CZARNKÓW

 

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, Ich najbliższych, ale też i dla władz państwowych i samorządowych. Wyrazem największego szacunku i uznania ogromnej wartości tego wspaniałego Jubileuszu jest przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Małżeństwa, które tę chwilę celebrują w 2017 roku, spotkały się w urzędzie w ubiegły piątek 17 listopada 2017 r., na specjalnej uroczystości. Medale w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy z ornamentowanymi promieniami, nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę wręczył sekretarz Gminy Czarnków Feliks Łaszcz. Towarzyszyła jemu Kierownik Urzędu Stanu CywilnegoCzarnkowie Krystyna Górzna , która w swoim okolicznościowym przemówieniu zawarła wiele ciepłych i wzruszających słów pod adresem czcigodnych Jubilatów.

- dzięki swojej postawie, wytrwałości, miłości i cierpliwości, możecie stanowić wzór do naśladowania dla młodych małżeństw - mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. 

Prezydent RP odznaczył medalami za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie" następujące pary obchodzące Złote Gody:

 

Kazimiera i Stefan Just

Julia i Jerzy Filoda

Sidonia i Stanisław Kawka

Alina i Stefan Wawrzyniak

Teresa i Kazimierz Ogrodowczyk

Krystyna i Jan Dreczka

Honorata i Edmund Laskowscy

Maria i Jerzy Cichorek

Joanna i Eugeniusz Albin

Walentyna i Jan Witkowscy

Irena i Józef Wika

 


Parom, które nie mogły przybyć na uroczystość, medale i okolicznościowe życzenia zostaną wręczone w innym terminie.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz życzenia. Przy dźwiękach Mendelsona i lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność i kolejne lata we dwoje. Dla szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat.

Tradycyjnie uroczystości towarzyszyło dużo emocji. Wzruszeni małżonkowie chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i własną receptą na „pół wieku miłości". Każda z par ma swoją niepowtarzalną historię, jednak Ci, którzy przetrwali próbę czasu, zgodnie wymieniali kilka elementów, których nie może zabraknąć w udanym małżeństwie. Jubilaci wielokrotnie podkreślali, że prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie.

Prosimy raz jeszcze przyjąć od nas, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób.

 efs prow ryby unia