Dzisiaj jest Niedziela, 24.06.2018, Imieniny Danuty, Jana, Janiny
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

XII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Nie bój się mówić o Ziemi" .

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego udowodnili dziś w Romanowie Dolnym, jak wielka jest ich wrażliwość oraz jak ważna jest sztuka żywego słowa.

Celem tego konkursu było: rozwijanie wrażliwości na problemy otaczającego nas środowiska, ukazywanie Ziemi jako nietrwałej i kruchej materii zależnej od człowieka, propagowanie tradycji obchodów Dnia Ziemi, a także rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji, rozwijanie uzdolnień twórczych.

Decyzją jury trzecie miejsce w kategorii szkoły podstawowe otrzymała Wiktoria Soszyńska ze Szkoły Podstawowej w Sarbi. W finałowej trójce znalazła się również Martyna Kaźmierczak z Roska wyprzedzając Martę Ciesielską (Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie). Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Pertek mieszkaniec Gminy Czarnków i uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie oraz Aleksandra Rążewska z ZS w Romanowie Dolnym. W kategorii gimnazjum przyznano tylko drugie miejsce, które otrzymał Wiktor Matuszczak. Wyróżnienia odebrali: Anastazja Kubiak (ZS w Romanowie Dolnym), Kacper Guścin (ZS Krzyż Wlkp.), Mateusz Frąckowiak (ZS Rosko), Wiktoria Ratajczak (ZS Krzyż Wlkp.).

Gratulujemy !

 efs prow ryby unia