Dzisiaj jest Wtorek, 11.12.2018, Imieniny Biny, Damazego, Waldemara
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Wizyta studyjna gości z Macedonii w gminie Czarnków.

PRZEDSTAWICIELE INSTYTUCJI RZĄDOWYCH MACEDONII - MINISTERSTW GOSPODARKI, FINANSÓW I PRACY, ORAZ PRZEDSTWICIELI URZĘDU PRACY W SKOPJE - PRAGNĄ PRZENIEŚĆ OMAWIANE DOŚWIADCZENIA NA SWÓJ GRUNT OJCZYSTY.

W samo południe 27 października delegacja dotarła do Spółdzielni Socjalnej ,,Równe Szanse" w Gajewie. Gości powitał wójt Bolesław Chwarścianek oraz prezes Zarządu Łucja Fligiel.

Pani Łucja przedstawiła wszystkim proces produkcji wyrobów ceramicznych. Podkreślała, że Spółdzielnia została stworzona przez Gminę Czarnków oraz przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Empatia". ,,Jesteśmy Spółdzielnią Socjalną, która zajmuje się produkcją ceramiki użytkowej i dekoracyjnej. Aktywizujemy zawodowo i społecznie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Produkty Spółdzielni to przede wszystkim praca ludzkich rąk i zaangażowanie twórców"- mówiła pani Łucja.

W drugiej części Goście udali się do Gębiczyna, gdzie poznali historię powstania Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej oraz strukturę organizacyjną. Pytali o bieżącą działalność, współpracę z partnerami oraz perspektywy na przyszłość.

 efs prow ryby unia