Dzisiaj jest Sobota, 21.04.2018, Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Wielka frajda dla najmłodszych w Sarbi, czyli zabawa z pianą w roli głównej.

W niedzielę 28 maja przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się w Sarbi coroczny festyn rodzinny organizowany przez sołtys wsi Sarbia i Sarbka Longinę Wika, Koło Gospodyń Wiejskich i Szkołę Podstawową. Pogoda tego dnia była wprost wymarzona i zachęcała do tego, aby niedzielne popołudnie spędzić wspólnie i aktywnie na świeżym powietrzu.

Inicjatywą festynu było zintegrowanie dzieci, młodzieży, całych rodzin, stworzenie miłej atmosfery, zachęcenie wszystkich do aktywnego udziału w zabawach, stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu oraz prezentacja umiejętności artystycznych.

W trakcie festynu dzieci mogły korzystać z takich atrakcji jak: strzelnica, dmuchana zjeżdżalnia, popcorn, balony, malowanie twarzy, ozdabianie ceramicznych wyrobów, ognisko.

Największą frajdę najmłodszym sprawili miejscowi strażacy ochotnicy. Nie dość, że stworzyli możliwość obejrzenia wozu strażackiego, to zorganizowali pokaz piany. Mali uczestnicy wykorzystali okazję i w rezultacie zabawa była doprawdy przednia.

Dla wszystkich przygotowany był poczęstunek - ciasto przygotowane przez mieszkańców, napoje, kawa, herbata, a także hamburgery, na które zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarbi.

Organizatorzy festynu dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej sympatycznej imprezy i nie szczędzili swoich sił, aby pozostała ona w pamięci nie tylko najmłodszych.


Agnieszka Wiśniewska 

Urząd Gminy Czarnków

 efs prow ryby unia