Dzisiaj jest Sobota, 23.02.2019, Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

UROCZYSTE OTWARCIE DROGI GMINNEJ

Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ZADANIA PN. „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŚREDNICA" W ŚRODĘ 28 LISTOPADA 2018 R. ODBYŁO SIĘ OFICJALNE OTWARCIE.

W obecności radnych Gminy Czarnków kadencji 2014-2018, proboszcza parafii w Jędrzejewie Dariusza Szyby, który dokonał poświęcenia drogi oraz wójta Bolesława Chwarścianka , uroczyście otwarto asfaltowy odcinek. Mieszkańcy z sołtysem wsi Średnica Aleksandrą Glapińską, podziękowali władzom gminy za zaangażowanie i trud włożony w działania mające na celu utworzenie tego odcinka drogi. 
- w imieniu własnym oraz mieszkańców składam na ręce wójta podziękowanie za dotrzymanie złożonego mieszkańcom słowa i wykonanie przebudowy drogi gminnej w naszej miejscowości. Za Pana pośrednictwem, pragnę też złożyć podziękowania wszystkim , którzy przyczynili się do dzisiejszego sukcesu jakim jest ta uroczysta chwila oddania do użytkowania drogi gminnej o podwyższonym standardzie. Jestem przekonana, że ta droga będzie nam dobrze służyła przez długie lata i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ku zadowoleniu wszystkich użytkowników - mówiła sołtys wsi Średnica Aleksandra Glapińska.

W uroczystości otwarcia drogi oprócz mieszkańców Średnicy uczestniczyli również zastępca wójta Gmina Czarnków Monika Piotrowska, skarbnik Magdalena Mendyk, pracownicy Urzędu Gminy Czarnków, dyrektor PRDM KOŁO i kierownik budowy Paweł Andrzejczak oraz kierownik robót Marcin Laskowski. Obecny był także zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka - Paweł Przychodniak.

Umowę w sprawie realizacji inwestycji podpisano 14 sierpnia 2018 r. Na realizację zadania pozyskano dotacje z budżetu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 205.100 zł. Wartość całego zadania to 1.046.167,61 zł.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. - LIDER oraz Biuro Inżynierskie Jan Marzantowicz - PARTNER. Zakres robót obejmował przebudowę drogi gminnej ze zjazdami na odcinku długości 907 m i szerokość jezdni 5 m. Zgodnie z umową inwestycję zakończono w dniu 14 listopada 2018. Wykonawca udzielił 72 miesięcy gwarancji jakości na wykonane przez siebie roboty.

Po uroczystym przecięciu wstęgi za wsparcie i nieocenioną pomoc - podziękowanie wraz z bukietem kwiatów odebrała radna Gminy Czarnków kadencji 2014-2018 i jednocześnie sołtys wsi Średnica Aleksandra Glapińska, która wraz z Radą sołecką zaprosiła wszystkich obecnych na poczęstunek.

 

Urząd Gminy Czarnków 

Agnieszka Wiśniewska efs prow ryby unia