Dzisiaj jest Wtorek, 22.05.2018, Imieniny Emila, Neleny, Romy
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Dzień Sołtysa to wyjątkowe święto, zwłaszcza w gminie wiejskiej.


Z tej okazji wójt Bolesław Chwarścianek zaprosił 17 marca br. do Urzędu Gminy 24 Opiekunów i Gospodarzy Wsi.

Na początku włodarz w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników złożył najlepsze życzenia tym, którzy swoje życie związali z Gminą. Znając wielki trud i wysiłek wkładany w pracę na rzecz rozwoju sołectw, a także widoczne efekty tych działań życzył wytrwałości w rozwiązywaniu najpilniejszych spraw społeczności lokalnej. W jego wypowiedzi nie brakło także podziękowań za dotychczasową pracę, za wszelką aktywność, której efektem jest wiele wyjątkowych wydarzeń na terenie gminy. Wręczając pamiątkowe listy gratulacyjne wójt podziękował sołtysom za ich sumienną pracę.

Życzenia oprócz przewodniczącego Rady Gminy Czarnków Janusza Wielgosza złożyli sołtysom zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Maria Małgorzata Janyska, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski, starosta Tadeusz Teterus oraz jego zastępca Jacek Klimaszewski. List od posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka przekazała Katarzyna Ciołek.

Sołtysi otrzymali również upominki, które nie tylko są wyrazem docenienia ich pracy, ale także mają im tę pracę umilić. Nie mogło także zabraknąć słodkiego akcentu w postaci tortu z herbem Gminy i mapą z zaznaczonymi na niej sołectwami. Wypiek nie tylko pięknie wyglądał ale również świetnie smakował. 


Po przemowach i podziękowaniach wszyscy sołtysi chętnie włożyli na siebie podarowane koszulki i razem z przybyłymi gośćmi zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

Zwieńczeniem tego piątkowego popołudnia były miłe rozmowy. Uroczystość uświetnił mini recital piosenek w wykonaniu Sebastiana Pawlaczyka. Był też czas na pytania i wymianę poglądów.

 

Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego naszym Sołtysom, a każdej wsi z okolicznych Gmin, tak wyjątkowych NAJLEPSZYCH SOŁTYSÓW, jak w Gminie Czarnków.

 efs prow ryby unia