Dzisiaj jest Niedziela, 24.06.2018, Imieniny Danuty, Jana, Janiny
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Choć oczywiście zawsze wszystkie zwycięstwa naszych zespołów cieszą, jednak bywają takie które cieszą szczególnie. Po siedmiu latach gry w klasie A piłkarze LZS ,,Wenus" Jędrzejewo awansowali do Ligi Okręgowej. Po końcowym gwizdku sędziego nie brakowało tańców radości.

Awans piłkarze trenera Damiana Dolnego zapewnili sobie już jesienią, jednak  dopiero w połowie czerwca tego roku na własnym boisku była okazja do świętowania.

Drużyna zakończyła sezon 2016/2017 rozgrywając ostatni mecz w tym sezonie z Drawą z Krzyża. Warto podkreślić, że założony w 2008 roku ,,Wenus" Jędrzejewo osiągnął swój największy sukces w historii. Nigdy wcześniej nie grał w lidze okręgowej. W klasie A spędził siedem ostatnich sezonów - rok temu uplasował się na 3 miejscu w tabeli.

Do sukcesu przyczyniło się 14 zwycięstw, 2 remisy oraz tylko jedna porażka. Zespół ostatecznie zebrał 47 punktów, co pozwoliło im na pewny awans już na kilka kolejek do końca sezonu. Drużyna nad viceliderem czyli KS ,,Leżenica", uzyskała aż 12 punktów przewagi.

Wójt Bolesław Chwarścianek gratulował i dziękował piłkarzom sukcesu, a prezes klubu Witold Dolny dziękował Gminie Czarnków za pomoc i wsparcie.

Prezes Witold Dolny podkreślał, że jest to wielki sukces zawodników i wszystkich osób zaangażowanych. - Cieszę się i jestem dumny. Czeka nas wyboista droga. Zdaję sobie z tego sprawę. Jesteśmy silną drużyną, cały czas zbieramy doświadczenie i będziemy walczyć. Teraz jest pora na świętowanie, ale w sierpniu ruszamy z przygotowaniami, by jak najlepiej zaprezentować się na boiskach okręgówki - powiedział zadowolony prezes LZS ,,Wenus" Jędrzejewo.

Oto zawodnicy, którzy wywalczyli awans do okręgówki: Ostromecki Artur, Ściepura Stanisław , Dolny Adam,  Gredczyszyn Marcin,  Rzysko Marcin,  Fryś Maciej,  Musiał Jakub,  Sotek Przemysław,  Kolasa Wojciech, Marcinkowski Bartosz,  Banachowicz Patryk,  Gałza Tomasz,  Urban Jakub, Maciej Rzysko,  Pertek Radosław,  Chmielewski Marcin,  Piątek Juliusz, Stromczyński Szymon , Różyński Tomasz,  Gałan Maciej,  Roślik Przemysław,  Hajman Łukasz.

Następny sezon to wielkie wyzwanie, ponieważ wzrośnie poziom rozgrywek i każdy mecz będzie dużo trudniejszy. ,,Wenus" Jędrzejewo mierzyć się będzie z drużynami takimi jak: Radwan Lubasz, Zamek Gołańcz, Włókniarz Okonek, Sokół Damasławek, Polonia Jastrowie, Polonia Chodzież, Stella Białośliwie, Orzeł Osiek nad Notecią, Sparta Złotów, Korona Stróżewo, Noteć Rosko, Leśnik Margonin, Orkan Śmiłowo, Płomień Połajewo, Noteć Czarnków.

 

Triumfatorzy otrzymali gratulacje, a później przyszedł czas eksplozję radości, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek.

 

Poprosiliśmy o rozmowę trenera ,,Wenus" Jędrzejewo Damiana Dolnego, którego opowieść o Jego przygodzie z piłką przerodziła się w ciekawy wywiad.

Kiedy zakończył Pan przygodę z piłką? Czy pamięta pan swój ostatni mecz?

Ostatni cały mecz rozegrałem jesienią 2015 roku w Jędrzejewie przeciwko drużynie K.S Leżenica. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę straciliśmy w 93 minucie. Problemy zdrowotne miałem już dużo wcześniej. Były to poważne problemy z plecami, zwyrodnienia kręgosłupa. Próbowałem jeszcze kilka razy wrócić do gry, ale wreszcie doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu, jeżeli nie jestem w stanie zaangażować się w grę na 100% . Chociaż długi czas nie mogłem się z tym pogodzić to z perspektywy czasu uważam, że wszystkim wyszło to na dobre. Wcześniej byłem grającym trenerem, jak często to bywa w niższych klasach rozgrywkowych. Zarządzanie drużyną i jednoczesne granie jest bardzo trudnym zadaniem. Wiele spornych sytuacji podczas gry, brak obiektywnej oceny sytuacji, odpowiedniej analizy meczu i reagowania w odpowiedni sposób na zaistniałe sytuacje. Przede wszystkim będąc poza boiskiem wszystko widać bardzo dobrze, mogę podpowiedzieć zawodnikom co warto zmienić jak się ustawić i w sposób sprawiedliwy ocenić postawę.

 

Jak mógłby Pan podsumować ten sezon?

Podsumowując sezon raczej nikogo nie zaskoczę mówiąc że oceniam go pozytywnie. Przed sezonem dokonaliśmy kilku wzmocnień drużyny. Jesień była świetna na 9 rozegranych meczy wygraliśmy wszystkie - strzelając 34 bramki , a tracąc zaledwie 7 goli. Wiosna była już słabsza. W zespole pojawiło się kilka kontuzji, co na pewno wpłynęło znacząco na naszą grę. Poradziliśmy sobie  jednak z  przeciwnościami losu i utrzymaliśmy przewagę z jesieni. Wygraliśmy 6 meczy, zremisowaliśmy 2, a przegraliśmy tylko raz. Podsumowując cały Mistrzowski sezon „A klasy" 2016/2017 r. w 18 rozegranych meczach wygraliśmy 15 razy, zremisowaliśmy 2 razy, a przegraliśmy tylko raz z bilansem bramkowym 55 - 15. Wygraliśmy ligę z przewagą 12 punktów nad drugą drużyną w tabeli. Najlepszym strzelcem drużyny został Radosław Pertek strzelec 17 bramek. Drużyna grała widowisko w ataku,  strzelała dużo bramek,  a w obronie odpowiedzialnie co przełożyło się na małą liczbę straconych bramek.

 

Jest Pan trenerem od 2011 roku. Jakie są Pana spostrzeżenia? W czym tkwi tajemnica sukcesu?

Uważam że sukces, który osiągnęliśmy  w żadnym stopniu nie jest przypadkiem. Przez kilka sezonów konsekwentnie dążyliśmy do wygrania ligi i awansu do Klasy Okręgowej. Poprzednie dwa sezony zakończyliśmy na 3 miejscu w tabeli. Wysoka frekwencja na treningach i meczach przełożyła się na dobrą grę i jeszcze lepsze wyniki. Kadra zespołu także była szersza, co wpłynęło pozytywnie na rywalizację w drużynie. Kolejnym ważny czynnikiem było utrzymanie „trzonu" zespołu. Zgranie i zrozumienie w drużynie także jest istotnym elementem.  Praca wielu osób przez dłuższy okres czasu została nagrodzona. Za pomoc chciałbym podziękować prezesowi Witoldowi Dolnemu , sponsorowi Tomaszowi i skarbnikowi Juliuszowi. Wyjątkowe podziękowania należą się zawodnikom bez których nie było by tego sukcesu. Dziękuję wszystkim którzy pomagają klubowi w jakikolwiek sposób. Dziękuje również naszym wiernym kibicom na których zawsze możemy liczyć.

 Już dosłownie za chwilę start kolejnej rundy. Kiedy rozpocznie się okres przygotowawczy?

Sezon Klasy Okręgowej rozpoczyna się już 12 sierpnia. Pierwszy mecz sezonu zagramy w Jędrzejewie z Notecią Czarnków. Będzie to mecz derbowy. Przygotowania do sezonu rozpoczynamy już 10 Lipca. Podczas okresu przygotowawczego rozegramy 5 meczy kontrolnych. Mimo letniego okresu liczę na wysoką frekwencję na treningach i sparingach, która będzie kluczowa do odpowiedniego przygotowania się do sezonu. Celem naszej drużyny  na nadchodzący historyczny sezon w Klasie Okręgowej, będzie utrzymanie się w lidze. Zdajemy sobie sprawę z tego że liga będzie zdecydowanie mocniejsza niż w ostatnich latach, ponieważ będzie tylko jedna Klasa Okręgowa. Ja ze swojej strony mogę zapewnić ,że jeżeli będą nas omijały kontuzje i uda nam się wzmocnić kadrę jeszcze 2-3 zawodnikami, to sprawimy nie jedną niespodziankę w nadchodzącym sezonie. Wierzę w swoją drużynę i jestem przekonany, że możemy grać jeszcze lepiej i skuteczniej niż w minionym sezonie. Zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej w regionie na mecze do Jędrzejewa. Dziękuje za rozmowę.

 

Dzisiaj czujemy wielką radość i bardzo wam wszystkim za to dziękujemy.  Nowy, świeży sezon zbliża się wielkimi krokami, więc życzymy sportowych sukcesów. Dziękujemy Wam za ten element integrujący naszą gminę.

 

Urząd Gminy Czarnków

Agnieszka Wiśniewska

 efs prow ryby unia