Dzisiaj jest Wtorek, 19.03.2019, Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

„PIESZO, KONNO, KAJAKIEM, NA KOLE" W KAŻDEJ GMINIE!

To była kolejna pozytywna lekcja współpracy!

20 maja 2018 r. już po raz ósmy, wspólnie, z ponad 20 partnerami zorganizowaliśmy festyn inaugurujący sezon turystyczny na terenie funkcjonowania Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania.

Gmina Połajewo, która była gospodarzem tegorocznej edycji, chętnie witała miłośników aktywnego wypoczynku.    

Przydreptała do nas grupa piechurów, nie zabrakło przedstawicieli rowerzystów i motocyklistów, a jako niespodzianka pojawili się miłośnicy koni, prezentując się podczas przejażdżki wokół stadionu. Podczas festynu nie zapomnieliśmy o temacie „wody", został rozegrany konkurs ratownictwa wodnego „Z wodą za Pan Brat". Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na stoiskach promocyjnych partnerów, wziąć udział w warsztatach i rajdzie Nordic Walking, czy Marszu na Orientację. Można było spróbować swoich sił podczas wspólnego treningu Zumby. Na stoisku Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego zorganizowano plener malarski dla najmłodszych. Sprzęt wystawiony przez Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej, Policji i OSP z Gminy Połajewo zrobiły wrażenie na niejednym uczestniku imprezy. Ciekawymi konkursami przyciągało stoisko Nadleśnictwa Trzcianka. Harcerze skupieni w ZHP Hufiec Trzcianka opowiedzieli o swoich projektach. Można było w tym roku również z Czarnkowską Drużyną Rekonstrukcyjną „Gniewomir" przenieść się w czasie np. podczas pokazu walki. Stoisko Edukacji Lubasz i Fundacji „Centrum Wszechświata" oblegane było przez najmłodszych uczestników imprezy, którzy z uśmiechem na twarzy brali udział m.in. w grach sportowych i zajęciach plastycznych. Do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia zachęcało stoisko „Sanepidu", Fundacji Zdrówko oraz Klubu Dobra Forma z Czarnkowa. Z bogatą ofertą turystyczną obszaru można było zapoznać się na stoisku Cz-T LGD.

Czas umilali nam młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie i Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie prezentując tańce, śpiewy w pięknych kolorowych strojach, gromko oklaskiwani przez widownię.

Na festynie nie zabrakło przedstawicieli  samorządów, a także instytucji, dla których ważny jest aktywny i bezpieczny wypoczynek.

Festyn „Pieszo, konno, kajakiem, na kole" odwiedził również Europoseł - p. Ryszard Czarnecki, który przekazał słowa uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Pozytywnie na temat imprezy wypowiadała się również Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - p. Mirosława Rutkowska-Krupka, która zwróciła uwagę, że festyn „Pieszo, konno, kajakiem, na kole" zyskał już swoją markę i jest ważnym wydarzeniem na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Na koniec, wśród aktywnych uczestników przygotowanych atrakcji, rozlosowaliśmy nagrody i upominki. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Sponsorów, którzy chętnie odpowiedzieli na nasz apel.  Dziękujemy za pomoc.

Kolejna edycja festynu to dowód na to, że razem możemy więcej!

Miejsce, pogoda oraz zaangażowanie tak wielu miłośników aktywnego wypoczynku stworzyły niepowtarzalny klimat, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji imprezy.

To dzięki Państwa zaangażowaniu, nowym pomysłom oraz pomocy możliwa jest promocja potencjału regionu, na tak szeroką skalę. DZIĘKUJEMY!

 

 

Anna Fręś

Wiceprezes Zarządu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Festyn organizowany przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.efs prow ryby unia