Dzisiaj jest Środa, 25.04.2018, Imieniny Jarosława, Marka, Wiki
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

MDP w MiędzywodziuW dniach 26.06.2017r. - 09.07.2017r. młodzi strażacy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, uczestniczyli w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym w ośrodku „PORTUS" w Międzywodziu. Obozowiczów w tym roku było 90, w wieku od 12 do 16 lat. Podczas obozu zrealizowano program szkolenia MDP. Prowadzono zajęcia teoretyczne, podczas których młodzież zapoznała się z podstawowymi zasadami ochrony przeciwpożarowej, aktami prawnymi (Ustawa o ochronie p.poż. Statut OSP, Regulamin Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych). Zajęcia praktyczne polegały na ćwiczeniu elementów sportu pożarniczego wg regulaminu CTIF, sprawianiu linii wężowych, musztry i służby wewnętrznej. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów, deski ortopedycznej i materiałów opatrunkowych. oraz rozgrywki sportowe w różnych dyscyplinach. Dodatkową atrakcją były zajęcia muzyczne oraz „Mam talent", czy dyskoteki. Zorganizowano wycieczki: do Muzeum Figur Woskowych w Niechorzu, do Parku Wieloryba w Rewalu, oraz rejs statkiem po Bałtyku.
Nie zabrakło ślubów obozowych, ale z niecierpliwością, każdy nowicjusz czekał na akt ślubowania i pasowania na członka MDP. Oprócz tych ważnych ceremoniałów odbył się też chrzest na plaży, zakończony humorystycznym ślubowaniem i polaniem wodą z Bałtyku. Codziennie odbywały się uroczyste apele, które kończyły się hymnem obozowym napisanym przez dawnych uczestników obozu. Urozmaiceniem obozu były także, występ iluzjonisty oraz pokaz gadów i płazów. O tym, jak się podobał uczestnikom obóz niech powie hymn plutonu czwartego, napisanego do melodii „Ale to już było" M. Rodowicz


Na obozie tygodnie dwa, pragnę przeżyć z plutonem czwartym.
Czas zasuwa, z kopyta rwie, jak wyjadę będę rozdarty.

Na zaprawie kąpieli moc, niezależne są od pogody.

Łysy i Mazur kąpią się wciąż, to zapewne nie dla urody.

Ależ tu jest świetnie, musztra, śpiew, ratunek.

Nie uświadczysz tego nigdzie, na kłopoty lek i na wszelki frasunek x2"


Organizacja tego wspaniałego wypoczynku nie byłaby możliwa bez komendanta Jana Michałka, który jest mózgiem tego przedsięwzięcia i logistycznie doprowadza do organizacji tego obozu oraz wsparcia finansowego takich instytucji jak: MSW poprzez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, KRUS, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Urząd Miasta w Czarnkowie, Urzędy Gmin w Czarnkowie, Połajewie i Lubaszu, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat w Czarnkowie, którym organizatorzy serdeczne dziękują.

Małgorzata Zajda

efs prow ryby unia