Dzisiaj jest Wtorek, 22.05.2018, Imieniny Emila, Neleny, Romy
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Matematyczny ,,Kangurek'' -  Jędrzejewo 2017

 

Miłość do matematyki zgromadziła w Szkole Podstawowej w Jędrzejewie najmłodszych mistrzów tej dziedziny nauk, którzy spotkali się na  XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ,,Kangurek''. Uczniowie reprezentowali szkoły podstawowe z Sarbi, Kuźnicy Czarnkowskiej, Romanowa, Huty, Gębic, Śmieszkowa i Jędrzejewa.
Z zaproszonych gości zaszczycili młodych matematyków swoją obecnością zastępca wójta Gminy Czarnków, Pani Monika Piotrowska i radna wsi Jędrzejewo, Pani Zofia Chestkowska. Jędrzejewski ,,Kangurek'' jest dwuetapowy - w części pierwszej, trwającej 30 minut, uczniowie rozwiązują zadania otwarte. Ta część wyłania mistrza matematyki. W drugiej części wybrani liderzy szkół, najlepsi uczniowie w umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia, przystępują do gry „Loteria", której celem jest wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia.

W części pierwszej I miejsce zajęła Aleksandra Wolniewicz ze Szkoły Podstawowej w Hucie, II - Alicja Pluta ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie i III - Tatiana Buchholz ze Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym. Mistrzami w posługiwaniu się tabliczką mnożenia okazali się: ponownie Aleksandra Wolniewicz ze Szkoły Podstawowej w Hucie, na II miejscu znalazła się Miriana Golik ze Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym, a III miejsce zajęła Klaudia Matz ze Szkoły Podstawowej w Śmieszkowie. Po raz pierwszy w historii ,,Kangurka'' mistrzem, a raczej mistrzynią matematyki w obu kategoriach konkursu okazała się ta sama osoba - Ola Wolniewicz z Huty. Gratulujemy Supermistrzyni! Nagrody w postaci akcesoriów komputerowych i kompletów kart matematycznych do nauki tabliczki mnożenia, ufundowane przez Dyrekcję ZS Jędrzejewo, Wójta Gminy Czarnków i radną wsi Jędrzejewo najlepsi matematycy naszej gminy odebrali z rąk dyrektora szkoły, Pana Sławomira Szymańskiego, Pani Moniki Piotrowskiej i radnej Zofii Chestkowskiej.  

Matematyka, mimo że jest nazywana ,,królową nauk'',  należy do przedmiotów, z którymi dzieci mają największy problem. Tymczasem umiejętności matematyczne przydają się obecnie w wielu zawodach i profesjach. Dlatego warto już od najmłodszych lat zatroszczyć się, aby liczenie i logiczne myślenie było ciekawą i fascynującą zabawą. Wiedza matematyczna powinna być przekazywana w atrakcyjny i ciekawy sposób. Naszym obowiązkiem jest zachęcać wszystkich, a szczególnie dzieci matematycznie uzdolnione, do samodzielnego poszukiwania rozwiązania zadania i prezentowania swojego toku myślenia, aby to rozwiązanie uzyskać. Młodym mistrzom matematyki gratulujemy. Za rok kolejny ,,Kangurek'' w Jędrzejewie.

 


efs prow ryby unia