Dzisiaj jest Niedziela, 24.03.2019, Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

 

Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym

Kuchnia, obejmując zwyczaje żywieniowe oraz spożywane na co dzień i od święta potrawy jest nierozłącznie związana z określonym terytorium i jego historią. Od najdawniejszych czasów zdobywanie pożywienia i jego przetwarzanie należały do podstawowych czynności ludzkich. Zmiany zachodzące w zwyczajach żywieniowych nigdy nie przebiegały w sposób gwałtowny, odbywały się one stopniowo, trwały niejednokrotnie kilkadziesiąt lub kilkaset lat. Wśród czynników mających wpływ  na pożywienie, nie można nie wymienić ruchów migracyjnych ludności. Ich znaczenie widać szczególnie we współczesnym pożywieniu. Od dawien dawna bazujemy na składnikach, które dawała polska ziemia ale współczesne czasy coraz bardziej ,,zacierają" różnice poszczególnych regionów.

Mając powyższe na uwadze, naczelnym celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia tradycji kuchni regionalnej, charakterystycznych potraw i zwyczajów żywieniowych ludności naszego regionu, a także nazw gwarowych związanych z kuchnią i pożywieniem.

Kandydatów do konkursu należy zgłaszać osobiście, pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy Czarnków, ul. Rybaki 3, 64-700 Czarnków, w terminie do 10 kwietnia 2019 r. Do udziału w konkursie zapraszamy: osoby prywatne, gospodynie wiejskie, Koła Gospodyń Wiejskich, grupy nieformalne, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, organizacje pozarządowe działające na terenach wiejskich i miejskich. Konkurs podzielony został na 2 kategorie: danie główne oraz deser. Każdy uczestnik może zgłosić dwie potrawy regionalne (po jednej w każdej kategorii). Prezentacja oraz degustacja potraw odbędzie się w dniu  14 kwietnia br. podczas Agro-Targów na Placu Wolności w Czarnkowie.


NA UCZESTNIKÓW CZEKAJĄ CENNE NAGRODY. 

 

Regulamin konkursu wraz z Formularzem zgłoszeniowym dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem: www.czarnkowgmina.pl


  REGULAMIN

KARTA


 


 

efs prow ryby unia