Dzisiaj jest Niedziela, 24.06.2018, Imieniny Danuty, Jana, Janiny
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Informacja na temat głównych założeń LSR

oraz PO RYBY 2014-2020

 

Stowarzyszenie Nadnotecka Grupa Rybacka powstało w dniu 27 lipca 2009 roku przy udziale przedstawicieli sektora rybackiego i wsparciu lokalnych władz samorządowych.

W latach 2010-2015 NGR wdrażała Lokalną Strategię Rozwoju Obszarów Rybackich, która zaowocowała wieloma przedsięwzięciami mającymi pozytywny wpływ na rozwój obszaru NGR.

Wobec możliwości wykorzystania środków unijnych kolejnej perspektywy finansowej, NGR opracowała Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023, która została wybrana do realizacji. 17 maja 2016 r. podpisano umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację LSR, na mocy której Nadnotecka Grupa Rybacka w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze" 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego pozyskało kwotę 12.000.000,00 PLN.

NGR zamierza rozdysponować przyznane środki na realizację operacji w ramach LSR, wdrożenie projektów współpracy oraz koszty bieżące i aktywizację. Środki będzie można przeznaczyć na działania służące wzmocnieniu potencjału sektora rybackiego na obszarze NGR, zwiększenie atrakcyjności i  konkurencyjności turystycznej obszaru NGR oraz poprawę jakości życia społeczeństwa obszaru NGR poprzez aktywizację oraz rozwój przedsiębiorczości, realizowane na obszarze 7 gmin członkowskich, tj. Drawsko, Krzyż Wlkp., Szydłowo, Trzcianka, Wieleń, Chodzież i Czarnków.

Za pośrednictwem NGR można składać wnioski o dofinansowanie w ramach ogłaszanych naborów wniosków, na realizację operacji zgodnych z Lokalną Strategią Rozwoju oraz Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze 2014-2020".

Poniżej załączamy aktualny harmonogram naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz  zestawienie celów, przedsięwzięć, beneficjentów oraz limitów finansowych.

NGR zaprasza do biura, w którym nasi pracownicy udzielą Państwu bezpłatnego doradztwa w zakresie przygotowania projektów związanych z realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju.

    

1. Kampania informacyjna        

2. Zestawienie celów, przedsięwzięć, beneficjentów oraz limitów finansowych

3. Harmonogram                                                                         

Nadnotecka Grupa Rybacka

ul. Dąbrowskiego 8

64-920 Piła
 tel. 668028473, 67 351 08 55
efs prow ryby unia