Dzisiaj jest Wtorek, 22.05.2018, Imieniny Emila, Neleny, Romy
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Dzień Kobiet w Gminie Czarnków

 

Uśmiechy towarzyszyły spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, jakie odbyło się 8 marca br. w Sarbi. Dzięki zaangażowaniu sołtys wsi Sarbia-Sarbka pani Longiny Wika oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, mieszkanki gminy Czarnków spotkały się by świętować najbardziej babski dzień w roku. Z zaproszenia skorzystało ponad 200  Pań reprezentujących różne środowiska m.in.: rady sołeckie, koła gospodyń, przedsiębiorców, pracowników administracji.

Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Gębiczyn Stefan Wawrzyniak, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych. Na początku wójt Bolesław Chwarścianek złożył Paniom serdeczne życzenia oraz podziękował za aktywne uczestnictwo w życiu gminy i  zaangażowanie w organizację wielu uroczystości. Do życzeń dołączyli się również zastępca wójta Monika Piotrowska oraz zaproszeni goście: przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski, starosta Tadeusz Teterus oraz wicestarosta Jacek Klimaszewski.

Specjalnie dla Pań przygotowano bogaty program artystyczny. Na scenie królowały przede wszystkim utwory o kobietach i do kobiet. Największe przeboje, które przed laty stanowiły ozdobę nadawanego w niedzielne popołudnie „Koncertu życzeń" wykonała Urszula Lidwin przy akompaniamencie Piotra Jurkiewicza. Przypomniane utwory doskonale odnalazły się w pamięci biesiadujących przy stołach, śpiewających Pań, a gromkie oklaski były największym podziękowaniem za znakomity występ.

W drugiej części w rytmie teleturnieju „Jaka to melodia" uczestniczki zabawy mogły wykazać się ze znajomości tytułów najbardziej znanych kobiecych piosenek. Po każdej prawidłowej odpowiedzi, zawodniczki otrzymały muzyczną nagrodę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sarbi pod czujnym okiem swojego wychowawcy Andrzeja Gębali były świetnie przygotowane do „kobiecego koncertu".  Nie musiały nawet specjalnie namawiać zgromadzonych do śpiewania. Wystarczył pierwszy z zagranych utworów i już Panie zostały porwane do wspólnego biesiadowania.

Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ciało. Była kolacja, smaczne ciasta domowego wypieku oraz mała czarna. Radni Gminy Czarnków porzucili na ten wieczór wszelkie plany i zapewnili miłą obsługę , a ufundowany przez nich  tort, podzielono pomiędzy wszystkich uczestników. Podczas tej części świętowania Dnia Kobiet zza konsolety zarządzał Patryk Napierała, który serwował delikatne dźwięki, by Panie mogły spędzić dobrze czas w swoim towarzystwie.

W sympatycznej atmosferze tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Gminie Czarnków trwały do późnych godzin wieczornych.  

Składamy serdeczne słowa podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację gminnego Dnia Kobiet. Wszystkim Paniom dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór. Gościom dziękujemy za obecność i piękne słowo. Serdecznie dziękujemy Sponsorom za okazaną życzliwość i wsparcie.

Do zobaczenia za rok, gwarantujemy, że emocji nie zabraknie.

 

Gmina Czarnków

Agnieszka Wiśniewska

  

 

efs prow ryby unia