Dzisiaj jest Czwartek, 21.02.2019, Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

W Cz-T LGD praca wre!!!

Dobiegło końca  kolejne półrocze realizacji pomysłów ujętych w Lokalnej  Strategii Rozwoju.

Zgodnie z planem działania na 2018 rok udało nam się zrealizować wszystkie zadania.

W lutym br. przeprowadziliśmy kolejne nabory grantowe w zakresie dwóch przedsięwzięć: „Kultywowanie dziedzictwa lokalnego" oraz „Inicjatywy lokalne na rzecz społecznej integracji". Po dokonaniu oceny projektów przez Radę, na podstawie wybranych wniosków złożyliśmy wspólne dwa projekty do Urzędu Marszałkowskiego i czekamy na ich ostateczną weryfikację.    

W marcu br. rozstrzygnęliśmy ósmą edycję konkursu „Aktywni Mieszkańcy".  Nagrodziliśmy 16 inicjatyw w trzech kategoriach: „Turystyka, rekreacja i promocja",  „Kultywowanie dziedzictwa lokalnego",  „Inicjatywy lokalne na rzecz społecznej integracji" przeznaczając na nagrody 15 198,35 zł.  Konkurs ten z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością.

Nie zabrakło nas też na imprezie pt. AGRO TARGI z rodziną 2018, gdzie korzystając z okazji Komisja konkursowa wręczyła wyłonionym grupom nagrody w ramach „Aktywnych mieszkańców".

20 maja br., tym razem w gminie Połajewo, z miłośnikami aktywnego wypoczynku, po raz kolejny zorganizowaliśmy festyn „Pieszo, konno, kajakiem, na kole". W organizacji festynu wsparło nas ponad 30-tu partnerów, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Imprezie dopisała dobra pogoda, co zapewne wpłynęło na zadawalającą frekwencję uczestników.

Nie zwalniając tempa na przełomie maja i czerwca br. przeprowadziliśmy nabór wniosków w zakresie „Podejmowania działalności gospodarczej" . Trzeba przyznać, że zainteresowanie tym działaniem było ogromne, jednakże nie wszyscy zdecydowali się na złożenie dokumentacji. Obecnie trwa ocena projektów.

Na zakończenie pierwszej połowy roku 2018 odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków, gdzie pozytywnie zaakceptowano działania Cz-T LGD zrealizowane w roku 2017.


 
   

 

Przed nami kolejne wyzwania!!!

Mamy nadzieję, że już niebawem podpiszemy pierwsze umowy z grantobiorcami. Rozpoczęliśmy  działania w kierunku realizacji projektów własnych w zakresie aktywnej przestrzeni dla sektora społecznego i animatorów lokalnych. 

Poza punktem informacyjnym działającym w Biurze Cz-T LGD zaplanowaliśmy równie pracę w terenie. Nie zabraknie nas na Powiatowo-Gminnym Święcie Plonów w Rychliku.

Na jesień planowane są kolejne nabory na podejmowanie oraz rozwój przedsiębiorczości, stąd też po wakacjach zorganizujemy szkolenia we wszystkich gminach członkowskich, uczestniczyć będziemy również w Sesjach Rady u partnerów samorządowych tworzących LGD.

W imieniu Zarządu i Pracowników Biura Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania serdecznie dziękujemy osobom, które na różne sposoby aktywnie włączają się w działalność naszej organizacji i wspólnie z nami realizują Lokalną Strategię Rozwoju.

Agnieszka Kulesza

Prezes Zarządu Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania

 

Drodzy Mieszkańcy Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grypy Działania! Chcemy poznać Wasze opinie na temat naszej działalności. Liczymy, że wszystkie uwagi pozwolą nam efektywnie wdrażać LSR w ramach PROW 2014-2020. Anonimowe ankiety dostępne są w Biurze Cz-T LGD oraz na naszej stronie internetowej www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl Prosimy Was o szczere opinie, za które z góry dziękujemy.

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

efs prow ryby unia