Dzisiaj jest Wtorek, 19.03.2019, Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
A A A Mapa strony ico

Brak wtyczki flash. Pobierz wtyczkę.

Get Adobe Flash player

Przestrzeń i infrastruktura techniczna wsi
 
         Walkowice jest jednym z sołectw najbardziej oddalonych od stołecznego miasta Czarnkowa (14km). Do wsi prowadzi droga powiatowa (powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego), która kończąc się graniczy z powiatem pilskim. Podążając dalej, przez Mirosław Ujski (10km) droga ta łączy się z drogą wojewódzką relacji Czarnków-Piła. Dostępność komunikacyjna nie jest najlepsza, jednakże wieś wyróżnia się atrakcyjnym położeniem o skoncentrowanym układzie zabudowy.   Na rzece Noteć od lat funkcjonuje przeprawa promowa, która w okresie letnim (tj. kwiecień-listopad) w znacznym stopniu ułatwia przeprawę na drugą stronę rzeki, skracając tym samym dojazd do Trzcianki (7km). 
      Na terenie Walkowic na rzece Noteć istnieje również dobrze zagospodarowana śluza nr 13 (stopień piętrzący).
        Wieś wyposażona jest w sieć energetyczną, wodociągową oraz telekomunikacyjną. Główne uliczki wiejskie pokryte są asfaltem. Z dużym udziałem pracy własnej mieszkańców, w części wsi zostały położone chodniki.
        Sołectwo wyróżnia się dużą lesistością, dzięki czemu, jeszcze do niedawna funkcjonowała  Leśniczówka. Obecnie zamieszkiwana jest przez byłego leśniczego, dziś pełniącego funkcję podleśniczego.
 
 
 
efs prow ryby unia